Blog

Zajmujemy się działalnością wydawniczą, pozyskiwaniem dotacji unijnych dla firm i realizacją projekt. Stawiamy na jakość i indywidualne podejście do klienta. Poświęcając odpowiedni czas starannie piszemy wnioski. Naszą misją jest wprowadzenie nowej jakości w polskim konsultingu dotacji i projektów dofinansowywanych z funduszy europejskich.

Nagranie webinaru

Webinar poprowadzony 28 maja 2021 r. na zaproszenie inQUBE - Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Dotacje dla firm. Jak zdobyć fundusze?

Dofinansowanie unijne jest szansą dla osób prowadzących swoje przedsiębiorstwa lub chcących założyć własną firmę. Z jednej strony fundusze te są powszechnie dostępnymi środkami publicznymi, z drugiej nie każdy umie po nie sięgnąć. 

Odmrażanie gospodarki - dofinansowania na założenie własnej firmy!

Wiele osób dotychczas myślało, czy też marzyło o własnej firmie. Niektórzy mają wątpliwości czy pracować u siebie lub u kogoś. Może praca na czyjś rachunek nas mniej kosztuje? Ale na pewno? A może w firmie są ciągłe redukcje? Może nagle stajemy się bezrobotni (mitycznie jako margines, co nie jest prawdą). Sporo pieniędzy z dotacji umożliwia rozwój własnego biznesu.

Dotacje dedykowane rolnikom

Współczesny rolnik to coraz częściej sprawny przedsiębiorca. Patrząc na trendy rynkowe ten trend będzie nadal się rozwijał. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje spore środki finansowe.

Są jeszcze dostępne dotacje unijne we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

Przedsiębiorstwa oczekują na nową perspektywę finansową 2021-2027 w tym program FENG (Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki) jako następcę programu POIR (Program Operacyjny Inteligentny Rozwój). Wszyscy mówią, że środki z lat 2014-2020 się kończą, chociaż również sama pandemia przesunęła ich wydatkowanie. Są jeszcze jednak uwalniane rezerwy finansowe i warto z nich skorzystać niż tylko czekać na harmonogramy nowego rozdania, które planuje się ogłosić w listopadzie.

Jakim jestem typem managera

Obecny czas, w którym żyliśmy w większej izolacji potwierdził, że jesteśmy zaprogramowani biologiczne na tworzenie związków. Jakie mamy relacje w zespołach? To zależy od tego jakim typem managera jesteśmy.

Co hamuje Polaków w osiąganiu większej liczby sukcesów?

Książka 7 nawyków skutecznego działania Stephena R. Covey'a pokazuje Polakom na co warto zwrócić uwagę chcąc osiągnąć sukces w życiu zawodowym, ale również osobistym.

Otwórz się na rozwój - system zamknięty się degeneruje

Jeśli sami z siebie podejmujemy działania, jesteśmy przez całe życie w stanie rozwoju. Inaczej żyjemy w stagnacji.

Prof. Nęcki dla Wirtualnej Polski:

W wywiadzie z 23. marca udzielonym dla Wirtualnej Polski Prof. Zbigniew Nęcki omawia kwarantannę jako  wyjątkowe zjawisko społeczne.

Wiarygodne informacje o koronawirusie

Polecamy stronę Komisji Europejskiej, na której kompleksowo są zamieszczane wiarygodne informacje na temat koronawirusa.

Liczba przypadków koronawirusa na świecie 24.02.2020

Stan epidemiologii wirusa na 2.02.2020 r.

Liczba przypadków koronawirusa na świecie 02.02.2020

Stan epidemiologii wirusa na 2.02.2020 r.

Jak można obniżyć ryzyko infekcji koronawirusem?    5 podstawowych czynności

WHO podaje wskazówki, jak obniżyć ryzyko infekcji koronawirusem. 5 podstawowych czynności w codziennym funkcjonowaniu to podstawa profilaktyki.

Megatrendy a sektor farmaceutyczny

Znając megatrendy jesteśmy w stanie odpowiadać adekwatnie na przewidywane zmiany rynkowe. Napisaliśmy o tym w artykule do najnowszego wydania Świata Przemysłu Farmaceutycznego. #lifescience #zarządzanie #projekt #farmacja #megatrendy #time4progress #przemysł

Profesjonalna współpraca firm z branży Life Science z ośrodkami naukowymi

Unia Europejska, inwestorzy, sponsorzy motywują do współpracy m.in. firm farmaceutycznych, spożywczych, biotechnologicznych z uczelniami, poprzez dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych.

Mindfulness w zarządzaniu apteką

Mindfulness może być przydatne w zarządzaniu apteką. Jako narzędzie dobrze komponuje się i wzmacnia kompetencje osób wykonujących zawód farmaceuty.

Zarządzanie projektem w farmacji

Rynek farmaceutyczny jest silnie regulowany i złożony. Składa się przede wszystkim z dużych organizacji korporacyjnych. Opracowywanie leków od laboratorium do wprowadzenia na rynek obejmuje zarządzanie kilkoma procesami, tzn. rozwojem technicznym z dbałością od samego początku o jakość, strategią regulacyjną, rozwojem technologicznym i badaniami klinicznymi, rejestracją i wprowadzeniem produktu na rynek. 

Wyniki badań ankietowych: Czynniki wpływające za zakup suplementów diety

Agencja Badawczo-Rozwojowa Time4Progress postanowiła zbadać tematykę suplementów diety, opierając się na anonimowym badaniu ankietowym, przeprowadzonym dla grupy przypadkowych 70 osób. Zbadaliśmy jaki rodzaj suplementów diety konsumenci spożywają najczęściej, jaki koszt w związku z tym ponoszą, czym kierują się przy wyborze określonego produktu i czy zwracają uwagę na możliwe interakcje między suplementami a lekami.