Odmrażanie gospodarki - dofinansowania na założenie własnej firmy!

Wiele osób dotychczas myślało, czy też marzyło o własnej firmie. Niektórzy mają wątpliwości czy pracować u siebie lub u kogoś. Może praca na czyjś rachunek nas mniej kosztuje? Ale na pewno? A może w firmie są ciągłe redukcje? Może nagle stajemy się bezrobotni (mitycznie jako margines, co nie jest prawdą). Sporo pieniędzy z dotacji umożliwia rozwój własnego biznesu.

Stać się przedsiębiorcą
Jak mówi sama nazwa, przedsiębiorcą osoba umiejąca "przed-się-wziąć". Samodzielnie z własnej inicjatywy rozkręcać swój biznes. Aktualna sytuacja rynkowa i potrzeby naszych Klientów spowodowały, że oprócz pisania dużych wniosków na rozwój MŚP poprzez innowacyjne usługi i produkty pomagamy również w pozyskaniu środków na założenie własnej działalności gospodarczej.

Od pomysłu do dofinansowania
Musimy powiedzieć jasno, że jesteśmy zobowiązani do zachowania poufności i na życzenie Klienta podpisujemy umowę NDA. Najpierw rozmawiamy na czym może polegać biznes, wspólnie to analizujemy i przechodzimy do działania operacyjnego. Jesteśmy nastawieni na konkretne działanie i fachowe pisanie wniosku, dlatego szkada, że niektórzy Klienci dzwonią i piszą do nas tylko dlatego, że szukają darmowego wyszukania dotacji. Ale coś, mówi się "trudno" i kocha się ich dalej. Przeglądamy wszystkie możliwe źródła dofinansowania oparte na lokalizacji Klienta - przesyłamy raport dostępnych dotacji. 

Od dofinansowania do złożenia wniosku
Gdy Klient przekaże nam potrzebne dane, konstruujemy wniosek, biznesplan i wszystkie dokumenty, które są potrzebne. My pilnujemy formalności, a Klient swojego biznesu, który zakłada.

Od złożenia wniosku do otrzymania i rozliczenia dotacji
Po złożeniu wniosku czekamy na wyniki konkursu. Tak jak mówi sama nazwa jest to konkurs. Tylko część wniosków przejdzie. Kryteria oceny są różnie np. dodatkowo może być punktowana płeć-kobieta, czy też utrata pracy po marcu 2020. Wiadomo, czasem Klient z góry nie spełnia całej punktacji ma maksa, ale nie jest to powodem, aby nie startować, jeśli Klient w ogóle kwalifikuje się do wzięcia udziału w naborze. Z góry nie opowiadamy o naszej wysokiej skuteczności, po prostu koncentrujemy się na najwyższej jakości naszych usług i spokojnie czekamy na wyniki. Wysokie 90 procentowe poziomy skuteczności to często chwyty marketingowe...też nie odrzucamy Klienta z mniejszym potencjałem punktowym, żeby polepszać statystyki. Z naszego doświadczenia w takich naborach trzeba próbować i w razie czego składać do kolejnych konkursów - my przy kolejnym podejściu przygotowujemy dokumenty dla Klienta bezpłatnie.

Rozliczenie dotacji
Klient mówi: "Ok dostałem pieniądze, to teraz jak mam je wydać?". Przez cały czas monitorujemy regulacje, jesteśmy w kontakcie z instytucjami, które przyznały środki i pomagamy prawidłowo zakupić, to co można według wniosku. Pozwala to zabezpieczyć Klienta przed zwrotem środków.

Opłaca się zrobić coś dla siebie
Aktualnie gospodarka Polski i światowa odmrażają się po pandemii. Ze stanowiskami pracy w większych firmach bywa różnie. Jednego dnia jemy tort z zarządem. Tydzień później jest nam proponowane obniżenie wynagrodzenia, umowa zlecenie albo nie przedłużenie umowy. To nie jest tak, że dobrą pracę ktoś traci najczęściej, ponieważ się nie nadaje do wykonywanej pracy. Można mieć kompetencje, umiejętności a i tak ktoś się nie łapie w jakichś zestawieniach i trafia "pod kreskę".

Może warto odłożyć na bok te niestety często niepzyjemne uwarunkowania otoczenia i wziąć się... przed-się-wziąć i spełnić zawodowo to, o czym myśleliśmy od zawsze. Jeśli masz wątpliwości i jakieś obawy - skontaktuj się z nami, a na spokojnie przeanalizujemy, jakie są możliwości wyboru i jaka decyzja przyniesie najlepsze rezultaty. Pieniądze są.