Są jeszcze dostępne dotacje unijne we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

Przedsiębiorstwa oczekują na nową perspektywę finansową 2021-2027 w tym program FENG (Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki) jako następcę programu POIR (Program Operacyjny Inteligentny Rozwój). Wszyscy mówią, że środki z lat 2014-2020 się kończą, chociaż również sama pandemia przesunęła ich wydatkowanie. Są jeszcze jednak uwalniane rezerwy finansowe i warto z nich skorzystać niż tylko czekać na harmonogramy nowego rozdania, które planuje się ogłosić w listopadzie.

Jest jeszcze pół roku do nowego rozdania. Firmy poszukujące dotacji unijnych we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku mogą startować w aktualnych konkursach. Są dostępne również środki dla osób chcących założyć działalność gospodarczą oraz dla przedsiębiorczych rolników.

Wsparcie MŚP dotkniętych skutkami epidemii COVID-19
Również dotacje we Wrocławiu i dla Dolnego Śląska obejmują  przede wszystkim wsparcie inwestycyjne. Dlatego warto śledzić informacje w tym podawane przez Time4Progress. Zajmujemy się dotacjami podchodząc profesjonalnie i indywidualnie dla konkretnego Klienta. Aktualnie oczekujemy uważnie na ogłoszenie konkursu 31 maja br. i rozpoczęcie naboru 30 czerwca 2021. Po wykazaniu spadku obrotów będzie można dofinansować zakup ruchomych środków trwałych. O tym, co dokładnie można zakupić dowiemy się w najbliższy poniedziałek, do którego czekamy razem z naszymi Klientami.

Wsparcie wprowadzenia nowych usług i produktów przez firmy z Aglomeracji Wałbrzyskiej
Część dotacji dla Dolnego Śląska ma charakter zamknięty dla określonego regionu, w tym przypadku do przedsiębiorców z Aglomeracji Wałbrzyskiej (gminy: Boguszów-Gorce, Czarny Bór, Dobromierz, Głuszyca, Jaworzyna Śląska, Jedlina-Zdrój, Kamienna Góra – miasto, gmina wiejska Kamienna Góra, Lubawka, Marcinowice, Mieroszów, Nowa Ruda – miasto, gmina wiejska Nowa Ruda, Stare Bogaczowice, Strzegom, Szczawno-Zdrój, Świebodzice, Walim, Wałbrzych, miasto Świdnica, gmina wiejska Świdnica oraz Żarów). W ramach dofinansowanie będzie można pozyskać środki na infrastrukturę, nowe produkty i usługi. Przygotowujemy się na 6 lipca br., ponieważ wtedy zostanie ogłoszony konkurs i wtedy poznamy szczegóły.  Rozpoczęcie składania wniosków jest planowane na 10 sierpnia 2021.

Bony na innowacje
Są to narzędzie dobrze rozpoznawalne w środowisku dotacyjnym. 2 sierpnia jest planowane rozpoczęcia naboru dla jednostek samorządu i Instytucji Otoczenia Biznesu. Te z nich, które otrzymają dofinansowane ogłoszą prawdopodobnie po wakacjach swoje konkursy na bony na innowacje. Polegają one na pokryciu kosztów zlecenia usługi badawczej, wdrożenia, a przy tym często również zakupu nowych urządzeń i wyposażenia w firmie.

Wrocław i dolny Śląsk to jeden z najintensywniej rozwijający się region. Przodujący w Zachodniej Polsce pod kątem gospodarczym. Jest tu zlokalizowanych sporo przedsiębiorców z różnych branż. Współpracując z nowymi Klientami z tego terenu jesteśmy wręcz zaskoczeni skalą działalności i zasięgiem rynkowym przedsiębiorców. Ich dalszy rozwój wspierają środki europejskie.

Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/photos/wieżowiec-wrocław-architektura-4315080/